ליאור עייש עם חבר
עם חבר...

אז מי  אני?

הייתי יכול לכתוב על עצמי בגוף שלישי כמו באתרים מכובדים אחרים:

"בשבע-עשרה השנים האחרונות ליאור עבר בין חברות הייטק כמהנדס תוכנה. למרות הנסיעות והשעות הממושכות בעבודה הוא חשב שהוא עושה את מה שנועד לעשות – איש הייטק המתמודד עם בעיות אנליטיות ועם מנהלים שאותם היה אמור לרצות. הוא החליט להשמע מתוחכם כשחשב איך יציג את השינוי שעבר עליו בשנים האחרונות והחליט לכתוב בגוף שלישי, אבל בסוף הבין שהוא מרגיש יותר בנוח לכתוב כמו שהיה כותב לחבר ".

מה שבמובן מסויים די נכון…

בכל מקרה, שמי ליאור עייש, בן 45, גר בצור הדסה שבהרי ירושלים. נשוי ואב לשלושה. 

 אני מאמן אישי (Life Coach) משנת 2016 בעל הסמכה כמאמן אישי (CCIL) מטעם לשכת המאמנים. 

חתימת מאמן מוסמך מלישכת המאמנים

לימודי האימון היו עבורי תהליך פורץ דרך בהבנה של התהליכים אותם עברתי במהלך השנים – מבחינת קריירה, לימודים ומערכות היחסים בחיי (לא רק הזוגיות אלא מגוון הרמות בהן תקשרתי עם הסביבה), ובלקיחת אחריות על הכשלים כמו גם להוקיר את ההצלחות ו… כן, היו הרבה משניהם.

התחומים בהם אני עוסק באימון הם בעיקר בתחום הקריירה – מציאת כיוון תעסוקתי, התמודדות עם שינויים כמו פיטורים, פרישה וכאלה הנובעים משחיקה ומהרגשת חוסר מיצוי היכולת. 

תחום נוסף הוא תחום מערכות היחסים שלנו – זוגיות, מערכות יחסים במקום העבודה, מערכות יחסים משפחתיות במעגלים החברתיים הסובבים אותנו וכן, מערכת היחסים שלנו עם עצמנו – לקבל את עצמנו מתוך הרגשת שלמות ואהבה. להכיר ביכולות שלנו, בחוזקות ובתשוקות שלנו ככלי להביא אותנו למקום טוב יותר. 

הניסיון האישי שלי בהתמודדות עם אתגרים של קשב וריכוז וכן התמודדות עם סוכרת משמש אותי ככלי נוסף בתהליך האימון מכיוון שאני מכיר מקרוב חלק מהקשיים וההתמודדויות עם מחלה כרונית בחיי היומיום בהיבט הגופני והרגשי, עם הקושי להתנהל עם אתגרים של קשב וריכוז בחיי היומיום – משפחה ועבודה וגם עם הקושי להתנהל עם שניהם ביחד ואני מנוסה בלהתמודד עימם בהצלחה רבה כמו גם בכשלון מפואר. למרות שמה שעבד עבורי לא בהכרח יעבוד עבורך ומה שהיה לי קשה לא בהכרח קשה לך, אני אוכל לעזור לך למצוא את הדרך שלך. 

תהליכי האימון אותם אני מעביר מתבססים על ההבנה המשותפת כי המתאמן הוא היחיד היכול לפתור את בעיותיו. אני אוכל לעזור בליווי, במתן כלים (ובעיטות בישבן במידת הצורך) אבל כמו באימון כושר, מי שאמור להזיע בסוף הוא המתאמן. אין פתרונות קסם. יש דרך שצריך לעבור אחרת לא הייתם מתמודדים עם הבעיה מלכתחילה.

אני לא מכיר קסמים שבעזרתם "תחשוב טוב יהיה טוב" או "אפשר לעשות הכל אם רק רוצים מספיק". מצד שני חשיבה חיובית ולשאוף גבוה בהחלט יכולים לעזור בתהליך כדי להגיע לתוצאות טובות יותר. במהלך האימון נשתמש בכלים שיעזרו לנו בכך.

אני מאמין שבכדי להגיע לתוצאות  צריך הרבה סבלנות. זה די פשוט אם חושבים על זה רגע לעומק. חוסר סבלנות הוא בעצם רצון למצוא פתרון כאן ועכשיו. אם לקושי שלך יש פתרון כזה של "כאן ועכשיו" כנראה שהיית כבר אחריו. אנחנו נדבר הרבה. אני מעט – אתם הרבה יותר. בכדי שנוכל להגיע לתוצאות צריך להבין שזה תהליך שלוקח זמן.

עכשיו מן הסתם עולה השאלה "האם ליאור הוא מי שאני צריך כדי ש…?".

איך אני כן מתכוון לעזור לך?

אעבור איתך תהליך ממוקד פעולה

בסופו של דבר, אנחנו רוצים להגיע לתוצאות. נלמד ביחד אילו כלים יקדמו אותנו לעבר התוצאה אותה אנחנו רוצים להשיג ונלמד להשתמש בהם בצורה מעשית כך שימשיכו לשרת אותך גם לאחר סוף התהליך בכדי לשמר את ההישגים אליהם הגעת ואולי אף להתעלות עליהם. נבדוק כל הזמן מה עובד ומה לא, ואם לא – למה לא. נבדוק כל הזמן היכן אנחנו ביחס למטרות שקבעת תוך שאיפה להתקדם כל הזמן ולא רק לדבר באוויר.

אוודא שהתהליך ממוקד בך בלבד

"מה זאת אומרת? ברור שהתהליך אמור להיות ממוקד בי בלבד". ברור. הכוונה היא שאני לא מכוון את התהליך למה שאני חושב שנכון בשבילך מהסיבה הפשוטה שמה שאני חושב, האמונות שלי והדעות שלי לא רלוונטיות לך. במקומות בהם הניסיון שלי יכול להיות רלוונטי אני אציין במפורש שזה מה שעבד לי בלבד וההחלטה היא שלך האם להעזר בכך או לא וזה בסדר גמור כך או כך. המסגרת של התהליך תלויה בי. התוכן של התהליך מורכב אך ורק ממה שהוא שלך בלבד. 

"איך אדע שמה שאנחנו עושים באמת מקדם אותי?"

אני לא אומר לך מה הבעיה שלך והפתרון עבורה רק כדי שבעוד כמה זמן בעתיד פתאום יתברר לך שלא לזה התכוונת ובעצם הלכת לכיוון שאני בחרתי ולא לזה שבאמת יוכל לקדם אותך. כשההבנה מה היעד אליו אנו מכוונים היא שלך, יהיה לך יותר ברור אם אנחנו באמת מתקדמים. הצעדים לשם יהיו ברורים לך כך שלא יהיה לך ספק אם  התקדמת או לא. 

"אם הכל תלוי בי, למה אני צריך אותך?"

כי אני מתכוון לוודא את הביצוע של ההתחייבות שלך כלפי עצמך, כל עוד אני יודע שלא וויתרת. אני אשקיע את מיטב יכולתי להיות יצירתי, מגוון, אמפתי אבל גם קשוח בכדי לעזור לך לעמוד בכך. יהיה קשה לפעמים (אחרת הבעיה היתה נפתרת מזמן) וזה צפוי אבל המחוייבות שלי היא לפחות כמו שלך ואף מעבר כדי שאוכל להפריע לך לוותר על עצמך ולפעמים גם לעצור את התהליך אם אני מרגיש שאני לא מצליח לעזור לך ולא לבזבז את הזמן (לך ולי) או הכסף (לך). 

אני לא מתיימר להכיר את כל ההתמודדויות בחייך. אני כנראה לא יודע כמוך איך לנהל את העסק שלך אבל אני כן אוכל לתת לך כלים שיעזרו לך להחליט איך להתנהל בעסק כמנהל טוב יותר, עובד טוב יותר וביחד נראה איך מאזנים את כל זה עם חיי משפחה. אני לא מכיר כמוך את הקשיים שיש לך בעבודה או עם המשפחה או את הרגשת הבדידות שלפעמים משתלטת עליך. גם בנושאים בהם יש לי ניסיון אישי, אני לא בהכרח מכיר מה עובר עליך אבל אני אוכל לעזור בהרגשה של ההתמודדות לבד. 

אני איתך.

עדיין כאן? מעולה!. במקום לנסות לנחש איך האימון יכול לעזור לך,למה שלא נדבר?.

בהצלחה,
ליאור

ליאור עייש עם חבר
עם חבר...